Modul 1 - Krok 2

Predpokladaný čas: 30 minút

Krok 2 - Podvedomie a zmena myslenia

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako veľmi nás zmýšľanie ovplyvňuje?

Myšlienky vedú k pocitom => Pocity vedú k činom => Činy vedú k výsledkom.

Rozmýšľate, že by ste si niečo pekné na seba kúpili, predstavujete si ako dobre vyzeráte v novom kabáte, máte z toho skvelý pocit. Idete a kúpite si ho. Alebo ušetríte si naň a kúpite si ho.

Vidíte ako sa od myšlienky, cez pocity dostanete k výsledkom?

Práve naše podvedomie, naše zmýšľanie ovplyvňuje naše výsledky. Tak ako vidíme bielu a čiernu farbu, tak existuje pozitívne a negatívne zmýšľanie. To, či teda budeme úspešní záleží od toho ako sa k tomu postavíme a aké myšlienky budeme produkovať.

Existuje mnoho ľudí, ktorí mali v rukách tie najlepšie postupy a diéty a predsa sa im do cieľa nepodarilo dostať. A taktiež existuje mnoho ľudí, ktorí nikdy nemali žiadnu diétu ani postup ako schudnúť a predsa sa im podarilo cieľ v chudnutí dosiahnuť. V čom je rozdiel?

Mať ten najlepší postup nestačí, musíte byť aj správna osoba. Kto ste? Ako zmýšľate? Aké máte návyky a vlastnosti? Nakoľko poznáte samých seba a aké máte sebavedomie? Dokážete sa donútiť k práci aj keď práve nemáte náladu?

Práve na našich názoroch, zmýšľaní, povahe a zvykoch záleží či sa nám bude dariť alebo nie.

Faktom je, že väčšina ľudí nevyužíva svoj potenciál a jedná nevedomky. Takýto človek necháva ostatných, aby riadili jeho život a zbavuje sa zodpovednosti za všetko, čo sa okolo neho deje. 

Ak ste "nesprávny človek" môžem vám dať aj tú najlepšiu diétu na svete a ukázať vám ako to funguje. Ak sa však naplno nezapojíte do procesu, nezačnete nad všetkým vedome rozmýšľať a spolupracovať, nenapojíte sa na samých seba, nebude to fungovať

Náš svet ako celok tvorí vonkajší a vnútorný svet. Do vonkajšieho sveta patria výsledky a do vnútorného zmýšľanie. Vonkajší svet sa však plne odvíja od vnútorného. Preto ak chceme pekné výsledky, musíme na tom zvnútra zapracovať. Pozrime sa na príklad:

Strom. Strom má ovocie. Ovocie ako plod je výsledok. Ku kvalite ovocia teda výsledku sa vieme dopracovať podľa toho ako sa o strom staráme. Ako sa staráme o jeho korene. Ak máme úrodu malú, kyslú či škaredú, s tým už nič nenarobíme, ale vieme sa postarať nabudúce o korene, aby sme docielili krásne plody. To čo "nevidíme" je starostlivosť a hnojenie. To čo vidíme sú plody.

Väčšina ľudí sa zameriava na plody a zanedbáva korene, preto úspech nedosiahne. Tlačiť na číslo na váhe nepomôže. Ani zlostiť sa na seba, že nechudneme nepomôže. Ale ak zmeníme myslenie a začneme sa o celý proces vedome starať, výsledky sa dostavia samé.

Neviditeľné tvorí viditeľné. Neveríte v neviditeľné? Tak prečo nestrčíte prsty do zástrčky? Elektrinu tiež nevidno, ale pocítiť ju viete. 🙂 

Jednoducho povedané, náš svet si vytvárame my sami. Sami sme si tvorcom vlastného života. Nikto za nás nepreberá zodpovednosť, tak ju na nikoho nezvaľujme. Lekár nemôže za to, že sme chorí, tak ako nemôže za to, že sme zdraví. To či sme ochoreli, pribrali, schudli, zbohatli, za všetko si môžeme sami. Zmýšľaním a konaním.

Možno sa niekorým z vás začínajú vynárať pochybovačné otázky, ale ja asi fakt opäť neschudnem, lebo som to skúšal/a už veľa krát a nikdy sa mi to nepodarilo..... Tááák a tu sa dostávame k predskokanovi myšlienky. A to sú zážitky. Zopakujem rovnicu:

 

Myšlienky vedú k pocitom => Pocity vedú k činom => Činy vedú k výsledkom.

To však aké máme myšlienky často ovplyvňujú zážitky. Toto je ten najhlbší koreň, ktorý treba opraviť, ak vám negatívne zážitky vytvárajú negatívne myšlienky. Od nich sa budú vytvárať negatívne pocity, činy a nakoniec tu máme opäť negatívny výsledok! Takže zmazať, zresetovať všetky negatívne zážitky a myšlienky a dať priestor novému pozitívnemu zmýšľaniu. Preprogramujte sa. V mysli.

Ako pomôcku si napíšte na papier: 

"Ja som strojcom vlastného šťastia a úspechu. Všetko čo si viem predstaviť, viem zrealizovať."

Túto vetu majte stále na očiach - v aute, na zrkadle, v peňaženke a čítajte si ju každý deň. Predstavte si pri tom váš cieľ - sochu samých seba - áno ten maják. 

Verte v silu myšlienky, verte v samých seba a dokážete aj nemožné.

Zresetujte myseľ a dajte prednosť pocitom pred myslením. Postavte srdce nad mozog. Pred tým ako začnete myslieť a konať, aby vaše myšlienky a konanie bolo pozítívne a správne, dovoľte srdcu vypustiť prvotný impulz na myšlienku a uverte jej.

ÚLOHY NA DNES:

1. Prečítajte si všetky texty na tejto stránke.

2. Stiahnite sivypočujte meditáciu - odporúčam ju používať ako pomôcku denne dovtedy, dokiaľ nebudete vedieť 100% ovládať vašu myseľ.

3. Stiahnite si a vypracujte otázky v pracovnom zošite.

Tak poďme huráá do toho. 🙂

Veľmi sa teším z tohto kroku, práve v týchto momentoch nastanú najväčšie zmeny vo vašom živote! 🙂

Dôležité postrehy o myšlienkach a zmýšľaní:

 • 1
  Vaše myšlienky vám vytvárajú pocity, ktoré vedú k činom a výsledkom.
 • 2
  Sami si vaše myšlienky vytvárate, ktoré vás následne ovplyvňujú.
 • 3
  Vždy máte možnosť voľby. Vaše myšlienky viete ovládať a myslieť vedome.
 • 4
  Nebuďte ako roboti a nekonajte automaticky podľa starých zlých návykov.
 • 5
  Priznajte si, že vaše názory nepatria k vašemu ja. Každá vec a názor ma len takú váhu, akú mu pridelíte.
 • 6
  Môžete sa rozhodnúť, že budete myslieť ako zdraví, šťastní a úspešní ľudia. Vďaka tomu aj dosiahnete výsledky, ktoré si títo ľudia užívajú.
 • 7
  Skúmajte vaše myšlienky a prijímajte len tie, ktoré vás posilujú.

Ako pomôcku k preprogramovaniu myslenia, si môžete stiahnuť meditáciu, pri ktorej nazriete do vášho mozgu a prepíšete v ňom údaje. Je to skvelá pomôcka pomocou vizualizácie. Meditácia je krátka a odporúčam ňou začínať deň. 🙂

Stiahnuť si ju môžete na tejto stránke:  Rebelská meditácia

PS: Pokiaľ máte dnešné úlohy splnené, zaškrtnite si ich vo vašom prehľade úloh na dnešný deň:

Vaše dnešné úlohy:

SÚBORY NA STIAHNUTIE

DISKUSIA

 1. tatiana@math.sk píše:

  Ok, neda mi aby som sa neopytala 🙂 uz tu taku polhodinku fakt sedim a poctivo citam a odpovedam a vyplnujem, rozpravat sa sama so sebou je fakt celkom narocne :-)) lebo pri tom ako sa odo mna ocakavaju odpovede tak mne naskakuje kopec dalsich otazok? Chapem ze moje myslenie formuje moj zivot, moje stastie, ale ci viem vedome ovladat svoju mysel po vypracovani pracovneho zosita….to je tazko povedat…ved s tym vlastne nemam ziadne skusenosti….ale chcem mat 🙂 no ako na to? asi treningom ze ? step by step…k bodu c.5 som si napisala ake kroky urobit ze: stanovit jasne ciele, k nim konkr. kroky, vedome si ich pripominat a konat podla nich…a to staci?…lebo viem ze by som si mala vytvorit tu predstavu „sochy“ na konci…ale ja som taky pocit nikdy nemala a tak sa do toho viem vzit len s namahou alebo vobec….mozem teda si zaskrtnut policko ze som 100% presvedcena ze to zvladnem? lebo presne tam mi cinkne a co ked nie?…a teraz mi zase prichadza ze je to o tom rozhodnuti sa ze to zvladnem ze?…Ale bolo by fajn keby ste mi trosku pomohli sa z toho vymotat, diky 🙂 T

 2. Ing. Petra Pavuková píše:

  Dobrý deň p. Tatiana, začínate tomu rozumieť a idete do hĺby, čo je absolútne skvelé! Nechajte všetky svoje myšlienky bežať, napadne Vás mnoho vecí, na všetko si odpovedzte, prípadne si všetko zapíšte a nechajte myseľ pracovať. Vedome ovládať svoju myseľ, človek nezvládne za deň ani týždeň. Je to vedomá práca na sebe, ktorá môže trvať roky. Dôležité je začať a trénovať. Ak začnete, postupne sa začnú nabaľovať ďalšie zmeny, otvoria sa Vám nové dvere v živote a začnete sa meniť 🙂

  Toto je transformačný program a jeho cieľom Vás priviesť vedome na cestu zmeny, ktorá u Vás práve začína. Nechajte to plynúť a postupne s mysľou pracujte vo svoj prospech. Na každý krok alebo modul v programe si vyhraďte toľko času, koľko potrebujete.

  Ak nie ste presvedčená, že máte daný krok zvládnutý, nezaškrtávajte políčko („mám“). Vrátite sa k nemu neskôr 🙂 Odporúčam si vždy na konci týždňa, pred otvorením ďalšieho modulu, prečítať všetky vypracované otázky „doteraz“ a vrátiť sa ku krokom, ktoré cítite že potrebujete prejsť znova alebo rozobrať hlbšie.

  Teším sa, že cesta u Vás naplno začína a držím palce! 🙂

 3. Slavomíra Raškovič píše:

  Meditácia bola super 🙂

Pridať komentár