Modul 3 - Tvorba jedálnička

Na našej tretej zastávke - v tomto 3. týždni si povieme všetko o tvorbe správneho jedálnička vhodného na chudnutie, tak aby ste si vedeli sami vytvoriť skvelý a chutný stravovací režim! 🙂

Odštartujte modul 3 týmto videom:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vitajte v 3. týždni programu!

Dnes by ste už mali mať jasno v tom, kam idete, prečo to robíte a čo vám pomôže k tomu, aby ste cieľ dosiahli. Veríte si, máte nastavený harmonogram dňa, začali ste cvičiť a už ste si prešli aj prvé jedálničky vhodné na chudnutie. Mali by ste už aj bádať prvé malé zmeny 🙂

Ak ste dodržiavali jedálniček, cvičili a dostatočne spali, mali by ste už cítiť viac energie a úbytok prvých gramov až kíl, cca - 0,5 - 2 kg.

Ak nebádate ešte žiadne zmeny je to v poriadku, sme na začiatku tretieho týždňa z ôsmich. Zmeny sa čochvíľa dostavia 🙂 Nebudete sklamaní ani frustrovaní, vytrvajte a pokračujte ďalej!

V tomto týždni si povieme základy ohľadne zdravej a správnej stravy, kultúry stravovania a jedálnička. Čo to jedálniček je, ako ho vytvoriť a prečo je taký dôležitý. Prečo je dôležitá kultúra stravovania, ako a kde sa stravovať.

Tieto základy sú veľmi dôležité, aby ste pochopili rolu a dôležitosť stravovania. Stravovanie zodpovedá nielen za hmotnosť človeka, ale je aj jedným zo základných pilierov budovania a uchovania zdravia. 

Strava ovplyvňuje naše zdravie, psychické aj fyzické, reguluje našu telesnú hmotnosť a zodpovedá za vitalitu a celkové zdravie.

Dnes už viete, že strava tvorí 80% úspechu chudnutia. Je to veľmi vysoké percento a dalo by sa povedať, že chudnúť sa dá len správnym jedálničkom. Preto je správne pochopenie a následné dodržiavanie jedálnička také dôležité. Práve jedálniček vás najrýchlejšie a najistejšie dovedie do cieľa za nižšou hmotnosťou. 🙂

Plán na tento týždeň v skratke znie:

 • Poznať kultúru stravovania a dôležitosť jedálnička v chudnutí
 • Poznať z čoho sa skladá jedálniček a ako by mal vyzerať
 • Tvorba vlastného stravovacieho režimu na chudnutie
 • Zavedieme 3. zvyk tohto programu
 • Odvážite sa a zapíšete si novú hmotnosť

V tomto týždni tiež zacvičíme nový tréning 🙂

Tešíte sa? Poďme na to! 🙂

V module 3 nás čakajú tieto kroky:

 • 1
  Krok 1
  Kultúra stravovania a stolovania
 • 2
  Krok 2
  Ako má vyzerať jedálniček
 • 3
  Krok 3 ako Jedálniček týždňa 3
  Vlastná tvorba jedálnička na chudnutie
 • 4
  Tréning týždňa 3
  30 minút