Modul 6 - Nástrahy na ceste

Na vašej ceste sa stretnete s rôznymi nástrahami, ktoré vás môžu od cieľa odkláňať alebo vás brzdiť. V tomto týždni si ukážeme s akými nástrahami sa môžete stretnúť a ako im čeliť. Medzi najčastejšie nástrahy patria rôzne sviatky, oslavy či iné príležitosti.

Odštartujte modul 6 týmto videom:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vítam vás v 6. týždni programu! 🙂

Verím, že ste po minulom týždni oddýchnutí a zregenerovaní. Spánok, oddych, meditácia a relaxácia sú v každom našom dni veľmi potrebné, aby sme mohli s čistou hlavou počas celého dňa fungovať. Aby sme si boli vedomí sami seba aj našich krokov a činov. 

Ako sa vraví "čert nikdy nespí" a aby sme nepadli do pasce pokušení, musíme byť vždy pri plnom vedomí.

Nielen v každodennom živote, ale hlavne počas chudnutia a prechodu na zdravý životný štýl na nás číha množstvo nástrah a pokušení

Medzi najčastejšie nástrahy a pokušenia patria napríklad sviatky ako Vianoce či Veľká noc alebo rôzne oslavy ako narodeninové párty, svadby, krstiny, okrúhle výročia či grilovačka alebo dovolenka.

Na každej jednej spomínanej príležitosti sa máme možnosť prejesť do prasknutia a zničiť tak celú snahu o chudnutie či upevnenie si zdravia. 🙂

Aby sme neprepadli týmto pokušeniam, veľmi jednoducho si tento týždeň vysvetlíme ako sa správne stravovať aj počas týchto príležitosti.

Pozrieme sa na to, ako si pripraviť zdravšie varianty jedál počas Vianoc a Veľkej noci aj aké jedlá a dávky si vybrať ak sú v ponuke "švédske stoly".

PS: V tomto týždni sa jedálničku venovať nebudeme, mali by ste mať vytvorený svoj stravovací režim z predchádzajúceho týždňa. Ak nemáte, vráťte sa do modulu 3 kroku 3 a vytvorte si na tento týždeň jedálniček.

Plán na tento týždeň v skratke znie:

 • Poznať význam a dôležitosť zriekania sa
 • Poznať ako si pripraviť zdravé jedlá na sviatky
 • Vedieť, ako sa stravovať pri ponuke "švédskych stolov"
 • Zopakujete si prvých 5 zvykov
 • Odvážite sa a zapíšete si novú hmotnosť 

Poďme na to! 🙂

V module 6 nás čakajú tieto kroky:

 • 1
  Krok 1
  Prejedanie sa vs. zriekanie sa
 • 2
  Krok 2
  Stravovanie počas sviatkov
 • 3
  Krok 3
  Stravovanie na špeciálnych príležitostiach
 • 4
  Tréning týždňa 6
  30 minút