Ako schudol Dominik 18 kilogramov? Odborné vedenie + dobrá motivácia.

 

Dvadsaťštyri ročný Dominik sa rozhodol za 3 mesiace radikálne zmeniť svoj výzor aj životný štýl.

dominik balážPomohla som mu a previedla ho cez toto náročné 3 – mesačné obdobie zmien. Výsledkom je redukcia 18 kilogramov pri zachovaní zdravia a svalovej hmoty.

Zaujímalo ma prečo sa Dominik rozhodol prihlásiť práve do súťaže v Muscle & Fitness?

“Do súťaže ,,Do Formy s Muscle & Fitness“  som sa rozhodol prihlásiť z dôvodu, že som chcel konečne zmeniť môj nezdravý životný štýl, a hlavne vyzerať a cítiť sa lepšie.

Už dávno som túžil pre seba niečo  urobiť, no stále som po tom tak, ako mnoho ľudí ,,len túžil“ a tam to vždy začínalo ako aj končilo. Táto súťaž bola pre mňa veľmi dobrou motiváciou a snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som v tejto 3-mesačnej premene uspel” hovorí Dominik.

V čase keď ma Dominik kontaktoval už mal za sebou redukciu 4 kilogramov a nakúpené mal rôzne doplnky výživy bežne dostupné vo fitness centrách, ktoré by mu mali pomôcť dosiahnuť želaný cieľ. Začal tak ako by začali všetci – úprava stravy, nákup doplnkov výživy, tvrdý tréning.

Predsa len stavil na istotu a prišiel sa odborne poradiť. Prečo?

“Hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol kontaktovať odborníka na výživu bol fakt, že som nechcel zanedbať tak podstatnú zložku redukcie akou bola strava. Prvé 2 týždne súťaže som si jedálniček upravil sám. Nemal som však pocit, že  je úplne v poriadku. Pozostával z mnohých doplnkov výživy, ktoré boli v prvom rade nezdravé a zároveň finančne náročné.  

Po odporúčaniach viacerých známych som sa rozhodol  kontaktovať spoločnosť Healthy Way. Mojím cieľom bolo zredukovať váhu a udržať si svalovú hmotu. To všetko sa mi podarilo s minimálnym úbytkom svalovej hmoty a všetko bez doplnkov výživy. Až tu som pochopil aká dôležitá je správna strava.

Môj jedálniček obsahoval všetko, čo moje telo potrebovalo a zároveň dokázalo spaľovať prebytočné tuky.  Žiadne nadmerne  navýšené bielkoviny, ktoré v neprimeranom množstve zbytočne zaťažujú organizmus, a stereotypné potraviny opakujúce sa stále v jednom kuse, ktoré človeku začnú liezť ,,hore krkom“ už po pár dňoch.  

Mal som v rukách jedálniček, ktorý mi pomohol  naučiť sa stravovať zdravšie a lepšie.  Dostal som  mnoho cenných rád… a pravidelné merania, ktoré vykazovali stále pozitívne výsledky, ma posúvali ďalej a ďalej” vysvetľuje Dominik.

DSC_1412DSC_14001

Počas celej redukcie váhy som u Dominika sledovala hlavne precentuálny podiel tuku a svalovej hmoty. Veľmi dôležité je, aby klient redukoval z tuku, nie zo svalov, čo sa jednoducho dosiahne správnym jedálničkom.

Veľa ľudí pozerá pri redukcii na číslo, ktoré váha ukazuje. A to je chyba. Pozrite sa len na športovca, ktorý má 100 kíl, ale jeho váha pozostáva zo svalovej hmoty pri minimálnom podiele tuku a na 100 kilového chlapa ktorý nešportuje, má minimum svalovej hmoty a je prosto obézny. Nie je 100 kíl ako 100 kíl.

Chudnutie nie je med lízať, ale pri správnom vedení a podpore sa to dá zvládnuť. Čo bolo pre Dominika najťažšie?

“Najťažšie na redukcii boli pre mňa posledné 3 týždne, hlavne z dôvodu zvýšenia intenzity tréningu. Taktiež mi občas chýbali niektoré jedlá, bez ktorých som si život pred tým nevedel predstaviť, no vďaka úpravám jedálnička p. Ing. Pavukovej som si mohol aj tieto niekedy dopriať, dostať sa do pohody a bojovať ďalej” hovorí Dominik.

Veľmi dôležitú úlohu zohráva psychický stav človeka pri dosahovaní svojho cieľa. Pokiaľ psychicky nevládze tak to vzdá. Fyzicky sú ľudia silný ale hnacím motorom je mozog a psychika. Tá ak zlyhá, zlyhá všetko. Každý z nás je veľmi silný jedinec a dokáže v živote všetko čo chce.

Nie je na svete nič,čo by sa nedalo uskutočniť ak si to mozog dokáže vymyslieť. Ľudí treba správne motivovať. Každý sa vyhovára, že nemá pevnú vôľu, čo je hlúposť, lebo ak si nájde motiváciu tak tá pôjde ruka v ruke s pevnou vôľou. Skrátka všetko sa dá, stačí len chcieť.

Aj schudnúť sa dá a veľmi jednoducho, len si treba nájsť tú správnu motiváciu, prečo vlastne chcem schudnúť. Výzor? Zdravie? Sexuálna príťažlivosť? Nevmestím sa do obľúbených šiat? Svadba? Plavky? Nájdite si aj vy svoju motiváciu a prečítajte si odkaz od Dominika.

“Ľuďom, ktorí chcú schudnúť by som odporúčal začať a nevzdávať sa. Treba vydržať až do konca. Všetko čo chcú dokázať  nie je nikde inde ako v “ich vlastnej hlave“. Všetko je len na nich, nik iný to za nich “neodmaká”, takisto ako nik iný nebude mať v závere taký dobrý pocit z toho čo dokázal.

Nech si každý nájde vlastnú motiváciu, či už to je po stránke vizuálnej, alebo zdravotnej, podstatné je nevzdať to. Vaše telo sa Vám odvďačí či už v podobe lepšieho sebavedomia, alebo zlepšenia zdravotného stavu. Všetkým, ktorí začnú s chudnutím rozhodne držím prsty a želám veľa síl. Stojí to za to!” odkazuje Dominik.

Držím Dominikovi prsty, aby mu tento elán a nový životný štýl veľmi dlho vydržal.